Miejska Polityka Społeczna

Miejska Polityka Społeczna

Ankieta w sprawie rozwiązań dotykowych w metrze warszawskim

Increase Normalny Decrease
Prześlij innym
opublikowany: czwartek, 8 marca 2018 - 11:36, Piotr Śliwowski


 

Ankieta w sprawie rozwiązań dotykowych dla osób z dysfunkcjami wzroku zamontowanych na stacjach I linii warszawskiego metra

 

W celu oceny adekwatności i poprawności oznaczeń dotykowych wprowadzonych na stacjach I linii warszawskiego metra uprzejmie prosimy osoby niewidome i słabowidzące o wypełnienie załączonej ankiety. Ankieta ma na celu:

1.    Zebranie informacji o sposobach samodzielnego podróżowania osób niewidomych i słabowidzących po Warszawie, w tym przygotowywania się do podróży, procesu uzyskiwania informacji o drogach dotarcia w planowane miejsca;

2.    Ocenę czytelności i przydatności zastosowanego na stacjach warszawskiego metra stopniowania informacji dotykowej o przestrzeni poprzez tablice dotykowe na antresolach, nakładki brajlowskie na poręczach prowadzących zarówno do wyjść na zewnątrz jak i na schodach prowadzących na perony oraz tablic dotykowych na peronach. Ankieta dotyczy uzyskiwania informacji na stacjach metra bez pomocy osoby widzącej (przewodnika) czy innych podróżnych.

3.    Wypracowanie rekomendacji, jakie informacje w jakiej przestrzeni stacji metra potrzebne są samodzielnie podróżującym osobom niewidomym i słabowidzącym oraz w jakim zakresie istniejący system wymaga modyfikacji.

 

Wypełnioną ankietę w wersji elektronicznej uprzejmie proszę przesłać do dnia 30 marca br. na adres Pełnomocnika ds. dostępności pelnomocnik.dostepnosci@um.warszawa.pl.

 

W załączeniu znajduje się ankieta w różnych formatach:

 

1.  Ankieta – Uzyskiwanie informacji na stacji metra bez pomocy osoby widzącej – tabela z prostym układem jednokolumnowym (doc)

2. Ankieta – Uzyskiwanie informacji na stacji metra bez pomocy osoby widzącej large – druk powiększony (doc)

 

Pod poniższym linkiem znajduje się plik txt z liniowym zapisem pytań. 

http://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/sites/all/files/pobierz.php?file=ankieta.txt

 

 

Z góry dziękujemy za poświęcony czas.

 

 

 

 

Załączniki

 1. 1.
  Ankieta – Uzyskiwanie informacji na stacji metra bez pomocy osoby widzącej – tabela z prostym układem jednokolumnowym
  (plik: ankieta_-_uzyskiwanie_informacji_na_stacji_metra_bez_pomocy_osoby_widzacej_-_prosty_uklad_jednokolumnowy.doc, file size: 128.5 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Ankieta - Uzyskiwanie informacji na stacji metra bez pomocy osoby widzącej large - druk powiększony
  (plik: ankieta_-_uzyskiwanie_informacji_na_stacji_metra_bez_pomocy_osoby_widzacej_large.doc, file size: 163 KB)
  Pobierz