Miejska Polityka Społeczna

Miejska Polityka Społeczna

Śniadanie Wielkanocne przyniosą wolontariusze

Increase Normalny Decrease
Prześlij innym
opublikowany: poniedziałek, 23 marca 2020 - 16:09, bgolab

fot. Śniadanie Wielkanocne z dostawą_plakat

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to niemożliwe, Wielkanoc będziemy świętować zupełnie inaczej. Warszawa przygotowuje się do niekonwencjonalnych rozwiązań.

Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce przygotowuje dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

Warszawiacy, którzy czują się samotni, osoby starsze, objęte kwarantanną, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowani wielkanocną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi.

- W Warszawie zawsze możemy liczyć na wolontariuszy. Pomagają mieszkańcom w różnych sytuacjach.  Jestem pewien, że obecnie osoby samotne także się na nich nie zawiodą. Nie możemy być razem przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

- Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy - wolontariusze fundacji i osoby osamotnione - jest trudna. Pojawiło się mnóstwo ograniczeń związanych z epidemią, ale nie zniknęła rzecz najważniejsza: nasz zapał i serce do tego, by zwłaszcza teraz dotrzeć do najbardziej cierpiących z powodu samotności. Wierzę, że nowa formuła, dostarczania do domów osób samotnych, hermetycznie zapakowanego śniadania świątecznego, umożliwi nam nie tylko dotrzeć do nich z posiłkiem, ale też ze słowem otuchy – mówi Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji Wolne Miejsce, organizujący z wolontariuszami od 20 lat Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych.

Zgłoś jeśli potrzebujesz paczki
Od 27 marca do 8 kwietnia pod numerem telefonu 22 11 20 244  lub poprzez formularz zgłoszeniowy można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze dostarczą świąteczne śniadanie w Wielkanoc, 12 kwietnia. W paczce znajdziecie Państwo tradycyjne świąteczne przysmaki oraz upominki.

Zostań wolontariuszem
Jeśli chcesz pomóc, masz dużo wolnego czasu i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

- Zapraszamy ludzi dobrego serca, zwłaszcza zmotoryzowanych, bo to dzięki wielu nowym wolontariuszom, zdołamy w niedzielny poranek dotrzeć nawet z kilkoma tysiącami śniadań do potrzebujących - dodaje Rykowski

Zgłoszenie do wolontariatu można dokonać poprzez stronę: www.ochotnicy.waw.pl lub na adres e-mail warszawa@wolnemiejsce.pl , gdzie dowiesz się, jak w obecnym czasie zostanie zorganizowana praca wolontariuszy, Twoja pomoc jest potrzebna przy:
•    tworzeniu listy osób, do których chcemy dotrzeć,
•    robieniu kartek świątecznych z życzeniami,
•    kompletowaniu paczek świątecznych,
•    dostarczaniu paczek pod wskazane adresy.

Nie masz czasu a chcesz pomóc?

Możesz wesprzeć akcję poprzez przekazanie produktów lub propozycję innej formy pomocy (napisz warszawa@wolnemiejsce.pl).