Śniadanie Wielkanocne przyniosą wolontariusze

opublikowany: poniedziałek, 23 marca 2020 - 16:09, bgolab

fot. Śniadanie Wielkanocne z dostawą_plakat

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to niemożliwe, Wielkanoc będziemy świętować zupełnie inaczej. Warszawa przygotowuje się do niekonwencjonalnych rozwiązań.

Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce przygotowuje dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

Warszawiacy, którzy czują się samotni, osoby starsze, objęte kwarantanną, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowani wielkanocną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi.

- W Warszawie zawsze możemy liczyć na wolontariuszy. Pomagają mieszkańcom w różnych sytuacjach.  Jestem pewien, że obecnie osoby samotne także się na nich nie zawiodą. Nie możemy być razem przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

- Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy - wolontariusze fundacji i osoby osamotnione - jest trudna. Pojawiło się mnóstwo ograniczeń związanych z epidemią, ale nie zniknęła rzecz najważniejsza: nasz zapał i serce do tego, by zwłaszcza teraz dotrzeć do najbardziej cierpiących z powodu samotności. Wierzę, że nowa formuła, dostarczania do domów osób samotnych, hermetycznie zapakowanego śniadania świątecznego, umożliwi nam nie tylko dotrzeć do nich z posiłkiem, ale też ze słowem otuchy – mówi Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji Wolne Miejsce, organizujący z wolontariuszami od 20 lat Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych.

Zgłoś jeśli potrzebujesz paczki
Od 27 marca pod numerem telefonu 22 11 20 244  lub poprzez formularz zgłoszeniowy można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze dostarczą świąteczne śniadanie w Wielkanoc, 12 kwietnia. W paczce znajdziecie Państwo tradycyjne świąteczne przysmaki oraz upominki.

Zostań wolontariuszem
Jeśli chcesz pomóc, masz dużo wolnego czasu i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

- Zapraszamy ludzi dobrego serca, zwłaszcza zmotoryzowanych, bo to dzięki wielu nowym wolontariuszom, zdołamy w niedzielny poranek dotrzeć nawet z kilkoma tysiącami śniadań do potrzebujących - dodaje Rykowski

Zgłoszenie do wolontariatu można dokonać poprzez stronę: www.ochotnicy.waw.pl lub na adres e-mail warszawa@wolnemiejsce.pl , gdzie dowiesz się, jak w obecnym czasie zostanie zorganizowana praca wolontariuszy, Twoja pomoc jest potrzebna przy:
•    tworzeniu listy osób, do których chcemy dotrzeć,
•    robieniu kartek świątecznych z życzeniami,
•    kompletowaniu paczek świątecznych,
•    dostarczaniu paczek pod wskazane adresy.

Nie masz czasu a chcesz pomóc?

Możesz wesprzeć akcję poprzez przekazanie produktów lub propozycję innej formy pomocy (napisz warszawa@wolnemiejsce.pl).