Miejska Polityka Społeczna

Miejska Polityka Społeczna

Warszawa Ma Standardy! - rozpoczęliśmy nowy projekt

Increase Normalny Decrease
Prześlij innym
opublikowany: piątek, 13 listopada 2020 - 14:43, dkonczyk

“Warszawa Ma Standardy!” to projekt mający na celu upowszechnianie stosowania Standardów dostępności architektonicznej w m.st. Warszawa.


W ramach projektu zaktualizowane zostaną Standardy Dostępności dla m.st. Warszawy. Opracowanie dokumentu obejmie zarówno jego przegląd pod kątem pełnej zgodności z wymaganiami Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, jak i rozszerzenie o informacje dotyczące standardów i wytycznych dla dostępnych budynków (wnętrza obiektów) oraz ewakuacji i bezpieczeństwa p.poż.

Prowadzone będą działania mające na celu podniesienie wiedzy i kompetencji z zakresu projektowania uniwersalnego i dostępności, przede wszystkim w odniesieniu do ww. dokumentu i ułatwiającego praktyczne, codzienne korzystanie z niego, ale także w kontekście Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

W 2020 roku zostaną zrealizowane:

1. Dla pracowników i pracowniczek m.st. Warszawy i miejskich jednostek organizacyjnych i osób prawnych:

WEBINARIA:

• Webinarium o zapisach Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w kontekście projektowania uniwersalnego
Do wyboru 2 terminy: 17.11.2020 i 26.11.2020, w godzinach 9.00 – 13.30

• Minimalny dostęp architektoniczny (art.6 Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami), a Standardy dostępności dla Miasta Stołecznego Warszawy
Do wyboru 2 terminy: 18.11.2020 i 27.11.2020, w godzinach 9.00 – 13.30

SZKOLENIA:

• Szkolenie o zapewnianiu dostępności architektonicznej w świetle Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz w odniesieniu do „Standardów dostępności dla Miasta Stołecznego Warszawy”
Termin: 3-4.12.2020. w godzinach 9.00 – 13.30.

• Szkolenie o zapewnianiu dostępności architektonicznej w świetle Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz w odniesieniu do „Standardów dostępności dla Miasta Stołecznego Warszawy”
Termin: 7-8.12.2020. w godzinach 9.00 – 13.30.

Zapisy na ww. wydarzenia odbywają się poprzez stronę :
www.bit.ly/warszawamastandardy

Webinaria i szkolenia będą odbywać się na platformie Zoom. Jedna z części każdego z webinariów poświęcona będzie odpowiedziom na najczęściej powtarzające się pytania. Pytania można przesyłać na adres – mpc@tus.org.pl

Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

2. Dla szerokiej grupy odbiorców i odbiorczyń m.in. developerów, architektów, projektantów, podmiotów / instytucji publicznych, administratorów budynków/zarządców nieruchomości, przedstawicieli NGO seria spotkań/debat/warsztatów/webinariów dot. kształtowania dostępnej przestrzeni publicznej i budynków dla osób o ograniczonej mobilności i percepcji w zgodzie ze Standardami dostępności dla m.st. Warszawy z uwzględnieniem koncepcji projektowania uniwersalnego.

Cykl otwierają dwa spotkania:

• Webinarium: TGSI - systemy nawigacji dla osób niewidomych w przestrzeni - produkty, sposoby organizacji, sposób użytkowania, trwałość i czytelność rozwiązań
Termin: 25.11.2020, w godzinach 9.00 – 12.00.

• Webinarium: Wyposażenie przejść dla pieszych - sposoby organizacji, urządzenia udźwiękawiające, nowe pomysły i technologie
Termin: 02.12.2020, w godzinach 9.00 – 12.00.

Zapraszamy do rejestracji pod adresem:
https://forms.gle/QScszReivKRjwH119

Webinaria będą odbywać się na platformie Zoom. Jedna z części każdego z webinariów poświęcona będzie odpowiedziom na najczęściej powtarzające się pytania. Pytania można przesyłać na adres iwona.boguszynska@spoldzielniafado.pl .

Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Projekt trwa trzy lata. Na zlecenie Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy realizuje go Fundacja Polska Bez Barier we współpracy z Fundacją TUS oraz Spółdzielnią Socjalną FADO.

Informacje o projekcie będą publikowane na
www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl
https://facebook.com/WarszawaDostepna

A także na FB partnerów projektu:
Fundacja Polska Bez Barier https://pl-pl.facebook.com/polskabezbarier.org
Fundacja TUS: https://www.facebook.com/niepelnosprawnik/
Spółdzielnia Socjalna FADO: https://pl-pl.facebook.com/spoldzielniafado