Miejska Polityka Społeczna

Miejska Polityka Społeczna

WYPRAWKA DLA WARSZAWSKIEGO MALUCHA

Increase Normalny Decrease
Prześlij innym
opublikowany: poniedziałek, 1 kwietnia 2019 - 12:03, bgolab

Od 1 kwietnia można składać wnioski o udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha” .


WYPRAWKA DLA WARSZAWSKIEGO MALUCHA:

1.Wyprawka przysługuje jednorazowo na każde dziecko urodzone po 1 kwietnia 2019 r.

2. Wniosek należy złożyć w ciągu miesiąca od urodzenia się dziecka.

3. Wniosek o wyprawkę może złożyć mama lub tata dziecka, zamieszkująca/y z dzieckiem i rozliczający podatki w Warszawie.

4. Warunkiem przyznania wyprawki jest wypełnienie przez wnioskodawcę wniosku on-line  w kreatorze na stronie Urzędu m.st. Warszawy https://wyprawka.um.warszawa.pl/, następnie wydrukowanie, podpisanie i złożenie wraz z załącznikami.

5.Podpisany wniosek wraz z oświadczeniem należy złożyć w wybranym przez siebie Urzędzie Stanu Cywilnego m.st. Warszawy (wykaz siedzib USC:http://usc.um.warszawa.pl/siedziby-usc) lub Biurze Pomocy i Projektów Społecznych przy ul. Niecałej 2 w Warszawie.

6. Wyprawkę przekazuje się na wskazany we wniosku adres zamieszkania wnioskodawcy, a numer telefonu podany we wniosku ułatwi kontakt z osobą dostarczającą wyprawkę.

7. W przypadku zbiegu prawa do wyprawki osób uprawnionych, wyprawkę przyznaje się osobie, która pierwsza złożyła wniosek.

8. Wyprawka nie przysługuje na dziecko urodzone przed 1 kwietnia 2019 r. oraz na dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie.

9. Zabrania się zbywania elementów wyprawki na rzecz osób trzecich.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z pracownikami Wydziału Wsparcia Dziecka i Rodziny: tel. 443 02 61/ 443 29 97

Załączniki

 1. 1.
  UCHWAŁA
  (plik: uchwala.pdf, file size: 214.57 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  ZARZĄDZENIE WYKONAWCZE
  (plik: zarzadzenie.doc, file size: 84 KB)
  Pobierz