Zapytanie ofertowe dot. wypracowania wariantów modeli biznesowych dla systemu Virtualna Warszawa
Zwracamy się z prośbą o przedstawienie swojej oferty na poniżej opisany przedmiot zamówienia:
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
Wypracowanie wariantów modeli biznesowych dla systemu Virtualna Warszawa , w tym:
1. Zapoznanie się z założeniami, wdrożonymi elementami i planami rozwoju systemu Virtualna Warszawa:
a) analiza zgromadzonych dokumentów i informacji o projekcie Virtualna Warszawa;
b) przeprowadzenie rozmów/wywiadów z minimum 5 osobami - członkami zespołu projektowego, wykonawcami, partnerami projektu;
2. Benchmark systemowych rozwiązań w obszarze smart city – innowacje społeczne, pod kątem technologicznym oraz zarządczym i organizacyjnym;
3. Przygotowanie scenariuszy, listy uczestników we współpracy z Zamawiającym i przeprowadzenie serii warsztatów, których celem jest wypracowanie wariantów modeli biznesowych, zawierających m.in.:
a) definicję celów i wartości;
b) analizę odbiorców (bezpośredni użytkownicy i pośredni beneficjanci funkcjonowania systemu) oraz kanałów dystrybucji i promocji rozwiązania;
c) strukturę przychodów i wydatków;
d) kluczowe zasoby;
e) kluczowe procesy biznesowe;
f) inne istotne elementy zaproponowane przez Wykonawcę.
4. Opracowanie materiału podsumowującego, zawierającego m.in.:
a) krótkie podsumowanie projektu oraz identyfikację potencjału rozwojowego i istotnych zagrożeń związanych z jego wdrożeniem, na podstawie przeprowadzonych rozmów, warsztatów i wiedzy eksperckiej;
b) analizę trendów, wyzwań, ryzyk/zagrożeń związanych z wdrażaniem rozwiązań smart city oraz benchmark systemowych rozwiązań w obszarze smart city – innowacje społeczne, pod kątem technologicznym, zarządczym i organizacyjnym wraz z opisem case studies;
c) streszczenie i podsumowanie przebiegu warsztatów (scenariusz, metody, uczestnicy, wnioski);
d) opis wypracowanych modeli biznesowych wraz z diagramami, infografikami, komentarzem eksperckim i rekomendacjami;
e) inne istotne elementy zaproponowane przez Wykonawcę.
2. WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
1. Przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu zamówienia w siedzibie Zamawiającego odbędzie się spotkanie, na którym zostaną doprecyzowane potrzeby i oczekiwania Zamawiającego oraz harmonogram prac.
2. Benchmark systemowych rozwiązań w obszarze smart city – innowacje społeczne powinien objąć minimum 8 case studies z Europy i ze świata, po kątem wykorzystywanych rozwiązań technologicznych w dostarczaniu e-usług publicznych i optymalizacji procesów w administracji publicznej oraz biorąc pod uwagę analizę systemów zarządzania.
3. Oferenci przygotowując koncepcję scenariuszy warsztatowych uwzględnią wykorzystanie elementów metody design thinking, logiki Business Model Canvas, założeń strategii Blue Ocean i innych koncepcji tworzących nowoczesny paradygmat w nauce o zarządzaniu i biznesie.
4. Zamawiający zapewnia dostęp do sal (wraz ze sprzętem), w których mogą odbywać się sesje warsztatowe.
3. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO ZAPYTANIA OFERTOWEGO:
Do postępowania zostaną dopuszczeni Oferenci mający doświadczenie w tworzeniu modeli biznesowych dla innowacyjnych przedsięwzięć, tj. wykażą, że w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy, to w tym okresie, należycie zrealizowali minimum 3 usługi odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, dla różnych podmiotów, wraz z informacją, na rzecz jakiego podmiotu były świadczone i w jakim okresie. Oferenci są zobowiązani przedstawić dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu, tj. portfolio lub referencje.
4. KRYTERIA OCENY OFERTY:
1) Cena brutto – 40 pkt
cena najniższej oferty
Liczba punktów = ------------------------------- * 40
cena badanej oferty
2) Doświadczenie Oferenta w zakresie realizacji usług polegających na tworzeniu modeli biznesowych dla innowacyjnych przedsięwzięć w ciągu ostatnich 3 lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy, to w tym okresie – 30 pkt
W kryterium oceniany będzie wykaz doświadczenia Oferenta w realizacji podobnych zamówień.
Punktowane będą realizacje inne niż te przedstawione dla spełnienia kryterium przystąpienia do zapytania ofertowego. Za każdą realizację w tym kryterium Oferent otrzyma 5 pkt, maksymalnie 30 pkt.
Konieczne jest przedstawienie dokumentów potwierdzających wykonanie prezentowanych usług w formie referencji lub fragmentów portfolio.
3) Ocena koncepcji przeprowadzenia warsztatów oraz materiału podsumowującego – 30 pkt
W kryterium oceniany będzie zarys scenariusza warsztatów, dobór różnorodnych metod warsztatowych, liczba godzin przeznaczonych na przeprowadzenie warsztatów wraz
z uzasadnieniem, liczba i doświadczenie ekspertów biorących udział w realizacji zadania, zarys materiału podsumowującego, w tym jego struktura oraz różnorodność form prezentacji (tekstowa, graficzna, w formie prezentacji multimedialnej, fotorelacji itp.)
5. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA: nie później niż do dnia 30 października 2015 roku.
6. TRYB I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
1. Oferta powinna zawierać Formularz ofertowy stanowiący Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego.
2. Ofertę należy złożyć w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, ul. Niecała 2, 00-098 Warszawa lub wysłać pocztą elektroniczną na adres mailowy osoby prowadzącej postępowanie k.iwinska@um.warszawa.pl do dnia 16 września` 2015 r.
7. INNE ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA:
1. W przypadku konsorcjum osób fizycznych oferta powinna być podpisana przez osobę wskazaną do reprezentowania konsorcjum.
2. Termin płatności za realizację przedmiotu zamówienia: 21 dni od daty złożenia rachunku/ faktury w Biurze, a w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do 30 dni od daty złożenia rachunku w Biurze, zgodnie z Umową / zamówieniem.
3. Treść umowy z Wykonawcą, a w szczególności przedmiot i wysokość wynagrodzenia zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.
4. Wszystkie materiały przygotowane przez Wykonawcę powinny zostać oznaczone logotypami Zamawiającego oraz zgodnie z zasadami opisanymi w Katalogu Systemu Identyfikacji Wizualnej m.st. Warszawy, a w przypadku projektów współfinansowanych z funduszy europejskich zgodnie z Wytycznymi do tych funduszy.
5. Wykonawca jest związany ofertą nie dłużej niż 60 dni od dnia ogłoszenia informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty.
6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego w wysokości do 50% szacowanej wartości zamówienia podstawowego.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zapytania ofertowego bez podania przyczyny.
8. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu realizacji zamówienia po uprzednim uzgodnieniu z Wykonawcą.