Miejska Polityka Społeczna

Miejska Polityka Społeczna

Specjalistyczny przewóz osób z niepełnosprawnością

Increase Normalny Decrease
Prześlij innym
opublikowany: piątek, 3 czerwca 2016 - 10:44, msadurska

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2015 r. m.st. Warszawa zapewnia kontynuację usługi specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnością realizowanej od 2008 roku.


Usługę realizuje firma USŁUGI TRANSPORTOWE Marek Włastowski w systemie „od drzwi  do drzwi”, tzn. zapewniona jest pomoc w wydostaniu się ze zgłoszonego miejsca, dojazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Usługa świadczona jest na terenie m.st. Warszawy oraz w przypadku przewożenia na leczenie lub rehabilitację poza miastem (do 20 km od granic Warszawy).

Usługa świadczona jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-22.00, a w soboty i niedziele w godz. 8.00 – 20.00, z  zastrzeżeniem, że nie świadczy się usług w dni ustawowo wolne od pracy. Osoba korzystająca ponosi opłatę za zryczałtowaną długość kursu w wysokości 15 zł brutto.

Przewoźnik przyjmuje zlecenia (na co najmniej 3 dni przed terminem planowanego przejazdu) w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00 pod numerami telefonów 298 59 00 lub 720 915 300 oraz na adres e-mailowy bus@specjaltrans.pl.

Po godz. 16.00 oraz w soboty i dni ustawowo wolne od pracy zlecenia są automatycznie rejestrowane. W przypadku, gdy na dany termin jest wolny samochód, w kolejnym dniu roboczym dyspozytor, zachowując kolejność zgłoszeń, oddzwania i informuje klienta o możliwości przyjęcia zlecenia.

W każdym przypadku o terminie realizacji zamówienia decyduje kolejność zgłoszeń. Zlecenia będą realizowane w następującej kolejności:
1) priorytetowo Korzystający, którzy posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, lub o zaliczeniu do I grupy inwalidzkiej, albo o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, bądź równoznaczne do powyższych,
2) Korzystający, którzy posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, lub o zaliczeniu do II grupy inwalidzkiej, albo równoznaczne do powyższych - w przypadku zleceń na przejazd na leczenie lub rehabilitację,
3) Korzystający, którzy posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, lub o zaliczeniu do II grupy inwalidzkiej, albo równoznaczne do powyższych - w przypadku zleceń innych niż przejazd na leczenie lub rehabilitację.

Z pełnym regulaminem korzystania z usługi można zapoznać się pobierając załącznik zamieszczony poniżej.

Załączniki

  1. 1.
    Regulamin korzystania ze specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnością
    (plik: regulamin.pdf, file size: 138.41 KB)
    Pobierz